Domů

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Novinky

Svod a bonitace Darouška

V tomto roce jsme nezaháleli, Dája má za sebou svod i bonitaci. Svodový kód A5, H1, K3, N1, W2, X4. V překladu tedy naše "oblíbené" +2 cm, delší uši, světle hnědé oči, užší hrudník, středně syté znaky a ocas zahnutý do strany - háček. 

Dospělácký bonitační kód je A5, H1, I1, K3, U6, W5. Tedy stále +2cm, šířeji nesené uši, světle hnědé oči, prokvetlé lopatky a slámově žluté znaky.

Složená HWT

Poslední příspěvěk se týkal pasení a aby to nebylo jen o tréninku, mohu hrdě oznámit, že Dája složil zkoušky HWT. Tato zkouška opravňuje ovčácká plemena a brzy snad i chodského psa k vystavování ve třídě pracovní. Mezi choďáky je tato zkouška pořád poměrně raritní, náš Dája je teprve čtvrtým chodským psem, který kdy tuto zkoušku složil Cool

Darouš pasáčkem

Co dělat, když se člověku naskytne možnost začít pást doslova pár kilometrů od domova? No přeci tam začít jezdit ;-)

Vief zřejmě ovčácké vlohy moc nemá, ale Darouš se jeví nadějně. Pase zatím s náhradní paničkou, aspoň než se já zbavím těhotenského pupku.

Pár videí na ukázku z pasení z čerstvě deseti měsíčním puberťákem :-)

 

 

 

Evropská výstava chodských psů

Evropská výstava chodských psů v Chodské lhotě? Tam přeci nemůžeme chybět! A taky že ne, i když jsme přihlásili jen benjamínka naší smečky. Přeci jen nám přes 60 psů ve třídě otevřené přišlo pro Viefa jako až moc velká konkurence.

Jak je naším dobrým zvykem, trénink na výstavu rovnal se nule, předváděcí vodítko viděl Dája poprvé až v den výstavy. Ale popasovali jsme se s předvedením dobře a z našlapané třídy mladých (29 psů) jsme si odvezli krásnou Výbornou bez pořadí se skvělým posudkem.

Holešovské hopsání

Protože se naše malé žížalí stvoření jeví jako nadějný agiliťák, vyrazili jsme (dokud panička aspoň trochu může) na tuneliádu do Holešova.

Při prohlídce parkuru následovalo zděšení "to přece nemůžu stihnout" a taky že ne, v prvním běhu jedna chyba díky mé pomalosti, ale i tak z toho bylo třetí místo. Jen jsem ke konci už regulérně nemohla :-D

Druhý běh nám sednul lépe a taky jsem ho vyhráli :-)

V součtech bylo vyhlašováno pouze první místo, které nám uteklo doslova o fous

S prvními závody se tak pojí velká spokojenost

Vief a vetřelec

Vief si už na přítomnost malého vetřelce zvykl a začínají si spolu pěkně hrát. 

Darrimu stojí od 16.1. obě ušiska, na rozdíl od Viefa je nosí krásně u sebe. Až bude foto, dodám :-)

 

Video s hrátkami našich psích kluků :-)

 

Nový člen smečky

Jak jsem již avizovala v minulém článku, na konci roku k nám do smečky přibyl nový člen. Vybírali jsme dlouho, předlouho, ale věřím, že jsme nakonec nepřebrali, ale vybrali dobře :-)

Dovolte mi představit našeho nového pana psa s honosným jménem Dareus Rex Fidelis et Fortis, domácky jednoduše Darri, Darouš nebo vobluda černá

Rok 2015

Stránky nám trochu zapadaly prachem, tak jen stručný výcuc roku 2015. 

Mikulášský závod KK VFU

V neděli 7.12. jsme s Viefem vyrazili do Brna rozšířit řady choďáčků na Mikulášské závody KK VFU. Vief byl sice silně ovlivněn 2 chodskými fenkami po hárání, předvedl otřesnou chůzi u nohy, ale i tak se nám podařilo vyhrát kategorii pokročilých. 

Sice jsme spolu začali znovu zlehka cvičit úplně nedávno, ale i tak je vidět, že Vief si pamatuje a snaží se. Udělal mi moc velkou radost  Smile

Vief opět otcem

V neděli 14.12. se Vief stal opět hrdým otcem. Tentokrát ve složení 6 kluků a 2 holky. Matkou je Aida od potoka Lubě.

Štěňátka ponesou jména Dandy, Dark, Dave, Dusty, Dak, Drake, holky Daisy, Debbie

Druhý den jedna fenečka bohužel zemřela :-(

Fotky z  18.12.2014

Galerie Zonerama