Domů

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Procházka do Černovického hájku

Včera byl krásný den, svítilo sluníčko, teplota lehce nad nulou. Zkrátka nádherné počasí na delší procházku. Jako cíl jsme si stanovili nedaleký Černovický hájek. Jedná se o unikátní území s pozůstatkem lužního lesa v Brně. Více informací třeba zde.

Cestou k hájku jsme se zastavili na černovickém výběhu pro psy, kde sice nebyli žádní kamarádi, ale zato volné překážky. Vief je takový náš klokan, velice rád skáče i sám od sebe a vůbec ho zdolávání překážek moc baví. Z výběhu jsme pokračovali kousek podél řeky, poté krajem pole došli už k samotnému hájku. Díky předešlým mrazivým dnům jsme mohli chodit bez obav z proboření se do bažiny. Vief si pohyb v přírodě užíval, běhal kolem mne, z padlých stromů si sám dělal překážky. Mám opravdu radost z jeho přivolání. Navíc nemá žádné lovecké sklony a tak může běhat na volno téměř všude.

Cílem našeho výletu byla v hájku schovaná keška. GPSka nás navedla na místo poměrně přesně. Ovšem nápověda zněla padlý strom a těch bylo v okolí hned několik. Zatímco já prohledávala každou škvíru, Vief krabičku našel ihned. Po zalogování jsme se ještě trochu prošli po okolí a vydali se domů. Cestou jsme narazili na kolegu "kačera", kterého jsme lehkou nápovědou popostrčili k nalezení krabičky. Celkově to byl moc pěkný den.

 

Galerie Zonerama